Aktualności

 

04.02.2022

Co nowego w nowym monitorze SMART MX V3 dla edukacji?

Przede wszystkim zwiększono ilość pamięci operacyjnej do 6 GB RAM, dzięki czemu monitor MX V3 jest znacznie bardziej responsywny, oferując wysoką wydajność nawet podczas uruchamiania bardziej złożonego oprogramowania. Istotną sprawą dotyczącą podniesienia wydajności i bezpieczeństwa jest zastosowanie w tym modelu wersji systemu Android 9.0.

 

Ostatnia ważna zmiana dotyczy aplikacji dostępnych na pokładzie nowego MX V3. Zobaczymy tu nową aplikację do bezprzewodowego udostępniania obrazu z urządzeń użytkowników (smartfony, tablety, komputery itd.) na monitorze. W drugą stronę, czyli z monitora na inne urządzenia też to jest możliwe, co wyróżnia monitory SMART V3 spośród innych. Czytaj więcej...


 

 

28.01.2022

Monitory interaktywne SMART dla sektora edukacji - najważniejsze cechy i zalety. Kliknij i dowiedz się więcej!

 


 

 

08.11.2021

Zachęcamy Państwa do wybrania PASCO w ramach dofinansowania Laboratoria Przyszłości dla szkół podstawowych. Podstawą rozwiązania PASCO jest mikrokontroler z czujnikami i akcesoriami wraz z wyposażeniem dodatkowym, a w szczególności: płytki stykowe prototypowe oraz zestaw przewodów.


 

03.09.2021

Ruszyła kolejna edycja programu Aktywna Tablica 2021 r. 

Polega ona na dofinansowaniu przez Ministerstwo Edukacji i Nauki zakupu sprzętu niezbędnego w nowoczesnej edukacji. 

Z naszych rozmów z dyrektorami i nauczycielami wynika, że szczególnym zainteresowaniem cieszą się w szkołach monitory interaktywne oraz zestawy do nauki kodowania.

 

Zapraszamy do zapoznania się z propozycjami sprzętu do programu Aktywna Tablica 2021 r.


 

28.05.2021

Promocja na projektory laserowe Maxell do klas szkolnych, sal konferencyjnych 

Kliknij w obrazek po szczegóły promocji:

promocja na projektory laserowe do sal konferencyjnych

 

Prosimy o złożenie zapytania ofertowego na: zapytania_ofertowe@irs.com.pl i poznanie atrakcyjnnych cen.

 


 

 

30.04.2021

W ofercie Smart Technologies pojawiają się nowe monitory interaktywne oznaczone jako SMART Board GX. Będzie to budżetowe rozwiązanie dla edukacji, zawierające wszystkie niezbędne narzędzia do nauczania i prostą, intuicyjną obsługę. Urządzenia maja być dostępne w trzech rozmiarach 65”, 75” i 86”.


 

 

28.04.2021

Kamera dokumentacyjna SMART 650 łączy uczenie za pomocą cyfrowych urządzeń ze światem fizycznym. Urządzenie jest łatwe w użyciu. Za pomocą tego aparatu nauczyciele przekształcają obrazy i filmy przedstawiające przedmioty codziennego użytku, prace uczniów oraz wszelkiego rodzaju ciekawostki w interaktywne treści bezpośrednio na interaktywny monitor SMART, do programu SMART Notebook lub na komputer (bez SMART Notebook). SDC-650 to kamera 4K Ultra HD w pełni zgodna z UVC, z wbudowanym mikrofonem, którą można używać jako wysokiej jakości kamerę internetową z monitorami SMART, zapewniając ciągłość pracy nawet podczas nauczania zdalnego.


 

 

23.03.2021

5 powodów, dla których warto skorzystać z rozwiązań edukacyjnych oferowanych przez naszą firmę w ramach programu Aktywna Tablica 2021:

- monitory interaktywne SMART, tablice interaktywne SMART, projektory, czujniki PASCO,

- 800 bezpłatnych lekcji na monitory i tablice interaktywne na tablice.net.pl

- wsparcie konsultantów edukacyjnych SMART, PASCO zarówno w trybie on line, jak i tradycyjnie

- gwarancja

- serwis w Polsce

 

Zobacz pełną ofertę na aktywnatablica.info.pl


 

 

03.12.2020

Zestaw siedmiu laptopów Acer TM-B311RN-31 do programu Aktywna Tablica 2020 roku. Potężna, wytrzymała na upadek i zalanie konstrukcja sprawia, że laptop Acer TM-B311RN-31 doskonalne sprawdza się w długiej, wytężonej i narażonej na uszkodzenia sprzętu nauki w szkole i w domu.

 

 


 

 

21.07.2020

Microsoft Teams został zintegrowany z SMART Learning Suite. Te dwa niesamowite narzędzia poznała większość nauczycieli podczas zdalnego nauczania wymuszonego pandemią. Microsoft Teams pozwalał na komunikację z uczniami oraz zapewniał przepływ zadań i prac w klasie. SMART Learning Suite Online przenosił naszą interaktywną tablicę w chmurę i umożliwiał uczniom pracę na niej w swoich domach. Jedyne czego mogło jeszcze brakować to bliższa współpraca obu narzędzi. Tu możemy przekazać bardzo dobrą wiadomość SMART Learning Suite odnajdziemy w zakładce “Aplikacje” w MS Teams.

Czytaj więcej...


 

26.06.2020

Firma MAXELL wprowadza do oferty lekkie, kompaktowe projektory laserowe 3LCD przeznaczone do sal konferencyjnych, wykładowych i lekcyjnychŻywotność źródła światła wynosi 20 000 godzin w trybie normalnym. Cała seria J została zaprojektowana z myślą o łatwej instalacji i konfiguracji. Funkcja Perfect Fit 2 firmy MAXELL umożliwia użytkownikom dostosowanie poszczególnych narożników i boków niezależnie od siebie, aby dopasować obraz do ekranu w sali. Modele MP-JW4001 i MP-JU4001 posiadają jasność 4000 lumenów ANSI i rozdzielczość odpowiednio WXGA i WUXGA, podczas gdy MP-JW3501 oferuje 3500 lumenów ANSI i rozdzielczość WXGA. Wszystkie modele są kompatybilne z możliwością prezentacji bezprzewodowej.

Prosimy o złożenie zapytania ofertowego na: zapytania_ofertowe@irs.com.pl


 

 

04.05.2020

MA-XL1 jest zintegrowanym modułem zapisu wykładu (lekcji) będącym czymś więcej niż prostym zapisem wystąpienia: to jednomodułowe rozwiązanie umożliwiające przełączanie, nagrywanie streaming i upload oraz odtwarzanie wideo podczas zapisu oraz zdalną interakcją z uczestnikami. Zaprojektowany dla rosnącego rynku e-learningowego. MA-XL1 jest również szeroko stosowany do zapisu sesji rad samorządowych, konferencji i zdalnych spotkań biznesowych.

 

 

Prosimy o złożenie zapytania ofertowego na: biznes@irs.com.pl

 

 

 


 

29.01.2020

Kindermann Klick & Show K-10S jest bezprzewodowym systemem prezentacji przeznaczonym dla małych i średnich sal konferencyjnych, a także do klas szkolnych.

Umożliwia bezprzewodowe  udostępnianie treści z komputerów, laptopów, urządzeń mobilnych na centralny wyświetlacz, na przykład monitor interaktywny lub tablicę interaktywną. Bez konfiguracji, bez kabli, bez straty czasu.


System Kindermann Klick $ Show K-10S można teraz dostać w promocyjnej cenie detalicznej 5850,80 zł brutto. Dystrybutor Image Recording Solutions sp. z o.o. oferuje specjalne ceny dla odsprzedawców.

 

Prosimy o złożenie zapytania ofertowego na: zapytania_ofertowe@irs.com.pl


 

Monitory Interaktywne SMART do szkół, przedszkoli i na uczelnie? Tylko SMART. Oto dlaczego.

Monitory interaktywne SMART - najważniejsze cechy i zalety

Smart Technologies w swojej ofercie do przedszkoli, szkół, uczelni, firm szkoleniowych ma aż trzy linie monitorów interaktywnych. Wszystkie serie produkowane są w wymiarach o przekątnej ekranu 65”, 75” i 86”. Każda placówka jest w stanie wybrać model dopasowany do swoich potrzeb i budżetu, a każdy z nich z powodzeniem można wykorzystać do nauki w klasie, zdalnego nauczania i hybrydowego.

 

Naturalne pisanie i sterowanie dotykiem

Konstrukcja monitorów jest bardzo trwała. Dzięki 20 jednoczesnym punktom dotyku pozwala na pracę wielodotykową, poprzez używanie prostych, intuicyjnych gestów dostępnych w najnowszych systemach operacyjnych. W monitorach zastosowano funkcję Object Awareness, która automatycznie wykrywa dotyk: palca – jako kursora myszy, wymazywanie dłonią – jako gumkę i pióro – jako pisanie.

 

Zastosowana technologia Simultaneous Tool Differentiation umożliwia wielu użytkownikom równoczesną interakcję, gdy używają różnych narzędzi lub swoich palców do pisania, rysowania lub sterowania komputerem. Dzięki temu nauczyciel nie tylko może stosować ćwiczenia interaktywne pozwalające na angażowanie większej liczby zmysłów uczniów, czyli na nauczanie polisensoryczne, ale również może stawiać uczniom zadania, które uczą współdziałania w rozwiązywaniu problemów lub dochodzenia do nich różnymi drogami. Co prowadzi do podnoszenia jakości i skuteczności kształcenia.

 

Oprogramowanie SMART Notebook

Poszczególne linie monitorów różnią się między sobą, ale wszystkie współpracują z tym samym oprogramowaniem pod nazwą SMART Notebook, które pozwala na wykorzystanie wszelkich dostępnych opcji pracy z tekstem pisanym. Istnieje możliwość przerabiania odręcznych notatek (wyrazy i zdania) na czcionkę komputerową. Ciekawym narzędziem jest pióro tekstowe, które automatycznie zmienia pismo odręczne na tekst maszynowy oraz rozpoznaje podstawowe znaki korektorskie. Daje to dużą swobodę w pracy z tekstem maszynowym poprzez użycie znaków rysowanych na tablicy do błyskawicznej zmieniany w tekście i poprawianie ewentualnych błędów bez konieczności użycia klawiatury komputerowej. Dużą zaletą jest możliwość prezentacji i wykorzystania klawiatury ekranowej w dowolnym języku (wykorzystując zainstalowane w opcjach językowych klawiatury w systemie operacyjnym). Nauczyciel przygotowując ćwiczenia językowe na tablicy nie musi się martwić jak uzyskać specyficzne dla danego kraju litery. Powyższe możliwości pracy z tekstem oraz zaznaczanie i kopiowania dowolnego fragmentu publikacji elektronicznej (z dysku lub stron WWW) pozwalają na pracę z tekstem źródłowym (czasopisma, książki, teksty reklamowe).

Na slajdy programu, później wyświetlane na tablicy, możemy wstawiać obiekty z wewnętrznej galerii (np. obrazy, animacje, gotowe szablony, widżety, obiekty 3D). Jak również elementy pozyskane ze stron WWW, co daje dużą elastyczność w konstruowaniu ćwiczeń interaktywnych z wykorzystaniem materiału (fotografie, grafika, filmy) aktualnego w danej chwili i być może dobrze znanym uczniowi (postacie z kreskówek, idole młodzieżowi, aktorzy itp.).

SMART Notebook 

 

Ciekawym sposobem na naukę nowych pojęć oraz analizę zjawisk jest narzędzie do tworzenia map myśli (Concept Mapping). Poszczególne węzły mapy myśli mogą być wypełnione tekstami wpisanymi z klawiatury, pismem odręcznym lub obrazkami. Możemy budować struktury wielostopniowe lub złożone układy graficzno-tekstowe. Edycja jest bardzo intuicyjna i polega na zakreślaniu słów lub obrazków za pomocą pisaka. Tekst każdego umieszczonego wpisu można edytować.

Nieocenioną pomocą w sprawdzaniu wiedzy uczniów będzie dodatek do oprogramowania pozwalający na budowanie pojedynczych ocen oraz prac kontrolnych opartych na pytaniach testowych. Treść pytań kontrolnych może być umieszczana bezpośrednio w materiale lekcyjnym przygotowanym przez nauczyciela w programie SMART Notebook. Nauczyciel ma możliwość stosowania pytań typu: prawda-fałsz, tak-nie, pytanie testowe z jedną poprawną odpowiedzią, pytanie testowe z wieloma poprawnymi odpowiedziami, odpowiedź jako tekst, pytanie o opinie (bez wskazywania poprawnej odpowiedzi). Aplikacja zbiera w jednym miejscu informacje o wynikach poszczególnych testów, jak i wynikach poszczególnych uczniów. Uczniowie udzielają odpowiedzi poprzez stronę internetową na urządzeniach mobilnych. Urządzenia uczniów wyświetlają treść pytań i ewentualne elementy graficzne związane z poszczególnymi pytaniami umieszczonymi przez nauczyciela.

 

Kluczowe funkcje wszystkich serii monitorów SMART:

Przedni panel sterowania – najważniejsze funkcjonalności w zasięgu ręki - przyciski zasilania, ekran powitalny, wybór źródła wejścia sygnału, cień ekranu, stopklatka, regulacja głośności.

Przedni, wygodny panel przyłączy – port USB dla dysku flash odczytywany przez monitor w trybie pracy autonomicznej lub przez komputer po podłączeniu komputera do monitora (brak konieczności szukania wolnego złącza USB w komputerze, poręczność), porty potrzebne do podłączenia komputera (podłączenie komputera ad hoc, odtwarzacza wideo itp.).

Technologia HyPr Touch ™ z Advanced IR – ponad dwukrotnie większą dokładność niż tradycyjna technologia podczerwieni, zapewniając intuicyjne, naturalne pisanie.

Powierzchnia o niewielkim tarciu Silktouch ™ – wyjątkowo dokładna, naturalna i czuła na dotyk powierzchnia od rogu do rogu monitora. Palce lub pisak bez wysiłku poruszają się po jego powierzchni. Zapewnia godziny bezbłędnego i komfortowego użytkowania.

Automatyczne aktualizacje OTAaktualizacja Over The Air, czyli bezprzewodowa aktualizacja oprogramowania. Aktualizacje oprogramowania pobierają się automatycznie.

Posiada standardowe gniazdo OPS (Intel Open Open Plug-Specification) ze wsparciem dla mocy 60W, co pozwala na wbudowanie w monitor komputera PC (koniec problemów z kablami i przedłużaczami).

Czujnik światła otoczenia – automatycznie dostosowuje siłę podświetlenia matrycy do warunków panujących w klasie.

20 punktów dotykowych (20 w systemie Windows i MAC, 10 w Chrome) sprawia, że wielu uczniów może jednocześnie używać gestów takich jak zoom, obracanie, odwracanie, pisanie, rysowanie, bez zakłócania pracy pozostałym. Naturalny sposób nauki sprawia, że uczniowie nawet w niedostrzegalny dla siebie sposób rozwijają umiejętność pracy w grupie.

Kompatybilność – wyświetlacze współpracują z wszelkiego rodzaju urządzeniami z systemami iOS®, Windows®, Android ™ i Chrome OS ™, w tym Chromebook , dzięki czemu można łatwo udostępniać ekrany i strumieniowo przesyłać multimedia.

Object Awareness ™ pozwala wykonywać funkcje myszy palcem, pisać piórem cyfrowym atramentem oraz wymazywać dłonią lub gumką – wszystko bez przełączania narzędzi i trybów.

 

Dodatkowe funkcje monitorów serii MX i 6000S wyposażonych w SMART iQ:

Wbudowany w monitor system komputerowy SMART iQ oparty o Android – wszystko w jednym. Rozwiązanie zawiera:

Cyfrowa biała tablica – pisane dowolnym kolorem, zmiana grubości pisaka, rozpoznawanie narzędzia, którym dotykamy ekranu (pisakiem piszemy, palcem przesuwamy, dłonią ścieramy), bez konieczności włączania dodatkowych opcji, możliwość wyszukiwania i wstawiania obrazów i filmów wideo z sieci Internet, narzędzia kreślarskie (linijka, kątomierz, ekierka), dodawanie kolejnych stron, przełączanie pomiędzy stronami, dodawanie różnych teł (np. kartka w kratkę, kartka w linie), zapis i otwarcie powstałego zestawu slajdów, eksport notatek do pliku PDF.

Wyświetlenie treści lekcji utworzonej wcześniej na komputerze w szkole lub w domu w aplikacji SMART Notebook. Plik z lekcją możemy zapisać na dysku USB lub wysłać do magazynu w chmurze.

Połączenia się z monitorem z dowolnego urządzenia mobilnego (smartfon, tablet) i możliwość zapisywania adnotacji prowadzonych na ekranie bezpośrednio do urządzenia przenośnego. Ponadto dzielenie się wszystkim co powstaje na tablicy i to w czasie rzeczywistym za pomocą urządzeń z dostępem do sieci Internet, również możliwość pisania na ekranie monitora zdalnie za pomocą swoich urządzeń.

Wbudowana przeglądarka internetowa - podniesienie pióra „zamraża” obraz i pozwala na pisanie lub rysowanie po nim. Zapis powstałych adnotacji razem z zamrożonym obrazem oraz ich eksport do plików PDF.

Aplikacja do sterowania przygotowanym materiałem lekcyjnym na monitorze zdalnie za pomocą smartfona lub tabletu z systemem Android.

Podgląd wejść - podgląd tego, co widać na każdym urządzeniu podłączonym do monitora. Eliminuje to konieczność zgadywanie podczas przełączania między wejściami.

Ekran powitalny – pozwala na dostosowanie go do swoich potrzeb poprzez wybranie własnego tła ekranu, wyświetlanie ulubionych aplikacji i najnowszych działań (białe tablice, strony internetowe itd.).

Indywidualne profile nauczycieli na monitorze – indywidualne ustawienia tła ekranu, ulubionych aplikacji i najnowszych działań, dostęp do przesyłanych na monitor lekcji oraz treści zajęć z SMART Lumio.

__________________________________________________________________________________

__________________________________________________________________________________

 

SMART Notebook

 

Stworzony dla nauczycieli przez nauczycieli

SMART Notebook został przygotowany i dopracowany w oparciu o opinie nauczycieli, dzięki czemu wyposażono go w funkcje pomagające wykreować interesujące i dynamiczne lekcje. SMART Notebook jest również skonstruowany tak, aby wspierać różne metody nauczania, od dużych klas i małych grup, aż po naukę indywidualną oraz przygotować treść zajęć dla uczniów do zdalnego nauczania.

Dostęp do wysokiej jakości zasobów

SMART Exchange, biblioteki on-line, która oferuje wysokiej jakości darmowych lekcji i pomocy dydaktycznych. Plusem jest możliwość korzystania z dodatkowej zawartości, tworzonej przez ponad 3 miliony aktualnych użytkowników SMART Notebook z całego świata.

Intuicyjne narzędzia do nauki

SMART Notebook zawiera narzędzia, które sprawiają, że tworzenie lekcji staje się prostym i intuicyjnym doświadczeniem. Zacznij od razu, aby oszczędzać czas na przygotowywaniu zajęć i skup się na uczeniu uczniów.

 

SMART Lumio

 

Wspiera naukę na odległość i jest łatwy w użyciu

SMART Lumio umożliwia uczniom zdalne łączenie się z lekcjami na żywo prowadzonymi przez nauczycieli i angażowanie się w czasie rzeczywistym w ich przebieg. Dostępny za pośrednictwem dowolnej przeglądarki internetowej, Lumio wspiera naukę i nauczanie w dowolnym środowisku, nawet gdy niektórzy lub wszyscy uczniowie nie są w stanie dołączyć do fizycznej sali lekcyjnej. Oparta na chmurze klasa oferowana przez Lumio z łatwością wspiera współpracę uczniów na dowolnym urządzeniu w dowolnym miejscu i czasie, przełamując bariery uczenia się na odległość.

 

W Polsce dystrybutorem produktów SMART Technologies jest firma Image Recording Solutions sp. z o.o.: www.irs.com.pl

________________________________________

O SMART Technologies

 

Od kiedy w 1991 roku SMART Technologies wprowadził swoją pierwszą dotykową tablicę interaktywną SMART Board™, firma rozpoczęła tradycję tworzenia innowacyjnych, łatwych w obsłudze rozwiązań, które zapewniły jej ogólnoświatową rozpoznawalność i zaufanie klientów. To właśnie tej tradycji SMART Technologies zawdzięcza swoją obecną pozycję globalnego lidera rynku tablic interaktywnych. Stale rozszerzana linia produktów SMART sprawiła, że praca zespołowa oraz skuteczne nauczanie oparte na technologiach interaktywnych są dostępne dla milionów ludzi na całym świecie.