Aktualności

 

21.07.2020

Microsoft Teams został zintegrowany z SMART Learning Suite. Te dwa niesamowite narzędzia poznała większość nauczycieli podczas zdalnego nauczania wymuszonego pandemią. Microsoft Teams pozwalał na komunikację z uczniami oraz zapewniał przepływ zadań i prac w klasie. SMART Learning Suite Online przenosił naszą interaktywną tablicę w chmurę i umożliwiał uczniom pracę na niej w swoich domach. Jedyne czego mogło jeszcze brakować to bliższa współpraca obu narzędzi. Tu możemy przekazać bardzo dobrą wiadomość SMART Learning Suite odnajdziemy w zakładce “Aplikacje” w MS Teams.

Czytaj więcej...


 

26.06.2020

Firma MAXELL wprowadza do oferty lekkie, kompaktowe projektory laserowe 3LCD przeznaczone do sal konferencyjnych, wykładowych i lekcyjnychŻywotność źródła światła wynosi 20 000 godzin w trybie normalnym. Cała seria J została zaprojektowana z myślą o łatwej instalacji i konfiguracji. Funkcja Perfect Fit 2 firmy MAXELL umożliwia użytkownikom dostosowanie poszczególnych narożników i boków niezależnie od siebie, aby dopasować obraz do ekranu w sali. Modele MP-JW4001 i MP-JU4001 posiadają jasność 4000 lumenów ANSI i rozdzielczość odpowiednio WXGA i WUXGA, podczas gdy MP-JW3501 oferuje 3500 lumenów ANSI i rozdzielczość WXGA. Wszystkie modele są kompatybilne z możliwością prezentacji bezprzewodowej.

Prosimy o złożenie zapytania ofertowego na: zapytania_ofertowe@irs.com.pl


 

 

04.05.2020

MA-XL1 jest zintegrowanym modułem zapisu wykładu (lekcji) będącym czymś więcej niż prostym zapisem wystąpienia: to jednomodułowe rozwiązanie umożliwiające przełączanie, nagrywanie streaming i upload oraz odtwarzanie wideo podczas zapisu oraz zdalną interakcją z uczestnikami. Zaprojektowany dla rosnącego rynku e-learningowego. MA-XL1 jest również szeroko stosowany do zapisu sesji rad samorządowych, konferencji i zdalnych spotkań biznesowych.

 

 

Prosimy o złożenie zapytania ofertowego na: biznes@irs.com.pl

 

 

 


 

29.01.2020

Kindermann Klick & Show K-10S jest bezprzewodowym systemem prezentacji przeznaczonym dla małych i średnich sal konferencyjnych, a także do klas szkolnych.

Umożliwia bezprzewodowe  udostępnianie treści z komputerów, laptopów, urządzeń mobilnych na centralny wyświetlacz, na przykład monitor interaktywny lub tablicę interaktywną. Bez konfiguracji, bez kabli, bez straty czasu.


System Kindermann Klick $ Show K-10S można teraz dostać w promocyjnej cenie detalicznej 5850,80 zł brutto. Dystrybutor Image Recording Solutions sp. z o.o. oferuje specjalne ceny dla odsprzedawców.

 

Prosimy o złożenie zapytania ofertowego na: zapytania_ofertowe@irs.com.pl


 

 

23.01.2020

Przedstawiamy najpopularniejszy projektor laserowy w naszej ofercie - Hitachi LP-EU5002! Teraz dostępny w promocyjnej cenie! 

Laserowy projektor Hitachi LP-EU5002 stanowi naturalny wybór do sal konferencyjnych, szkoleniowych, wykładowych. Całkowity koszt użytkowania przedstawia się korzystnie, ponieważ projektor może pracować aż 20.000 godzin bez konieczności przeglądów.

Jeśli projektor pracowałby 7 dni w tygodniu 5 godzin dziennie, to i tak wystarczyłoby to na 10 lat użytkowania!!!


 

Lista gmin i powiatów, które otrzymają dofinansowanie z MEN na pracownie przyrodnicze - 20.07.2020

Dofinansowanie z MEN na pracownie, to wyjątkowa okazja dla szkół podstawowych, by wyposażyć sale lekcyjne, a dla dostawców – by doradzić im najlepsze rozwiązania.

Może się zdarzyć że specjalista przekona nauczycieli lub dyrektorów szkół do koncepcji, z którą się oni dotąd nie spotkali, a która najlepiej zrealizuje wysokie wymagania współczesnej edukacji. Dlatego nie warto zmarnować żadnej okazji do kontaktu pomiędzy przedstawicielami oświaty a dostawcami.

Ministerstwo Edukacji Narodowej ogłosiło niedawno listę gmin i powiatów, które otrzymają dofinansowanie na wyposażenie pracowni przyrodniczych.

 

Wiadomo już, kto dostanie dofinansowanie

 

MEN opublikowało na swoich stronach listę jednostek samorządu terytorialnego, których wnioski o zwiększenie kwot części oświatowej subwencji ogólnej na rok 2020 o dofinansowanie na pracownie przyrodnicze zostały pozytywnie zaopiniowane. Pierwsze przelewy docierają już do gmin i powiatów. 

 

Najlepszym sposobem wykorzystania tego dofinansowania jest zakup pomocy, którymi najłatwiej wykonywać doświadczenia, rozwijając jednocześnie umiejętności TIK. Muszą to być jednak urządzenia proste w obsłudze, przystosowane do wykorzystania na lekcjach na co dzień oraz na tyle wytrzymałe, by służyły w warunkach szkolnych przez wiele lat. Wszystkie te warunki spełniają pomoce dydaktyczne PASCO. Więcej szczegółów znajduje się na stronie https://pasco.com.pl/dofinansowanie-men/

Do obsługi czujników potrzebne są komputery i możliwość wyświetlenia wyników eksperymentu całej klasie. Informacje o monitorach interaktywnych SMART, najlepiej dostosowanych do pracy w szkole pod względem technicznym, a co najważniejsze – dydaktycznym, można znaleźć na stronie https://www.tablice.net.pl/ .

 

Z punktu widzenia wykorzystania na lekcji, szkoły potrzebują dwóch rodzajów komputerów: wydajnego laptopa dla nauczyciela, który można podłączyć do monitora interaktywnego oraz wyjątkowo odpornego na uszkodzenia mechaniczne lub zalanie tabletu lub laptopa, do pracy dla grup uczniowskich wykonujących doświadczenia. Do dalszej lektury na ten temat zapraszamy na stronę https://www.cyfrowa-szkola.info/urzadzenia-przenosne-acer-do-szkol/.

 

Niedrogim, a niezbędnym wyposażeniem każdej pracowni przedmiotu przyrodniczego jest wizualizer, do pokazywania szczegółów całej klasie. Zapraszamy więc na stronę https://www.cyfrowa-szkola.info/wizualizery/.

 

 

 

 

 

Aktualności