Aktualności

 

21.07.2020

Microsoft Teams został zintegrowany z SMART Learning Suite. Te dwa niesamowite narzędzia poznała większość nauczycieli podczas zdalnego nauczania wymuszonego pandemią. Microsoft Teams pozwalał na komunikację z uczniami oraz zapewniał przepływ zadań i prac w klasie. SMART Learning Suite Online przenosił naszą interaktywną tablicę w chmurę i umożliwiał uczniom pracę na niej w swoich domach. Jedyne czego mogło jeszcze brakować to bliższa współpraca obu narzędzi. Tu możemy przekazać bardzo dobrą wiadomość SMART Learning Suite odnajdziemy w zakładce “Aplikacje” w MS Teams.

Czytaj więcej...


 

26.06.2020

Firma MAXELL wprowadza do oferty lekkie, kompaktowe projektory laserowe 3LCD przeznaczone do sal konferencyjnych, wykładowych i lekcyjnychŻywotność źródła światła wynosi 20 000 godzin w trybie normalnym. Cała seria J została zaprojektowana z myślą o łatwej instalacji i konfiguracji. Funkcja Perfect Fit 2 firmy MAXELL umożliwia użytkownikom dostosowanie poszczególnych narożników i boków niezależnie od siebie, aby dopasować obraz do ekranu w sali. Modele MP-JW4001 i MP-JU4001 posiadają jasność 4000 lumenów ANSI i rozdzielczość odpowiednio WXGA i WUXGA, podczas gdy MP-JW3501 oferuje 3500 lumenów ANSI i rozdzielczość WXGA. Wszystkie modele są kompatybilne z możliwością prezentacji bezprzewodowej.

Prosimy o złożenie zapytania ofertowego na: zapytania_ofertowe@irs.com.pl


 

 

04.05.2020

MA-XL1 jest zintegrowanym modułem zapisu wykładu (lekcji) będącym czymś więcej niż prostym zapisem wystąpienia: to jednomodułowe rozwiązanie umożliwiające przełączanie, nagrywanie streaming i upload oraz odtwarzanie wideo podczas zapisu oraz zdalną interakcją z uczestnikami. Zaprojektowany dla rosnącego rynku e-learningowego. MA-XL1 jest również szeroko stosowany do zapisu sesji rad samorządowych, konferencji i zdalnych spotkań biznesowych.

 

 

Prosimy o złożenie zapytania ofertowego na: biznes@irs.com.pl

 

 

 


 

29.01.2020

Kindermann Klick & Show K-10S jest bezprzewodowym systemem prezentacji przeznaczonym dla małych i średnich sal konferencyjnych, a także do klas szkolnych.

Umożliwia bezprzewodowe  udostępnianie treści z komputerów, laptopów, urządzeń mobilnych na centralny wyświetlacz, na przykład monitor interaktywny lub tablicę interaktywną. Bez konfiguracji, bez kabli, bez straty czasu.


System Kindermann Klick $ Show K-10S można teraz dostać w promocyjnej cenie detalicznej 5850,80 zł brutto. Dystrybutor Image Recording Solutions sp. z o.o. oferuje specjalne ceny dla odsprzedawców.

 

Prosimy o złożenie zapytania ofertowego na: zapytania_ofertowe@irs.com.pl


 

 

23.01.2020

Przedstawiamy najpopularniejszy projektor laserowy w naszej ofercie - Hitachi LP-EU5002! Teraz dostępny w promocyjnej cenie! 

Laserowy projektor Hitachi LP-EU5002 stanowi naturalny wybór do sal konferencyjnych, szkoleniowych, wykładowych. Całkowity koszt użytkowania przedstawia się korzystnie, ponieważ projektor może pracować aż 20.000 godzin bez konieczności przeglądów.

Jeśli projektor pracowałby 7 dni w tygodniu 5 godzin dziennie, to i tak wystarczyłoby to na 10 lat użytkowania!!!


 

Dofinansowanie z MEN na pracownie przyrodnicze

Dofinansowanie z MEN na pracownie, to wyjątkowa okazja dla szkół podstawowych, by otrzymać pokaźne środki na pomoce dydaktyczne, bez konieczności wnoszenia wkładu własnego.

Pierwszy etap procedury dofinansowania zakończył się. Ostateczne decyzje będą jednak po zapadać po wakacjach.

 

Pierwszy etap dofinansowania

Procedura dofinansowania, ogłoszona przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, zawierała ustalenia dotyczące zasad składania wniosków. Termin ich przesłania był ostateczny i minął 29 maja 2020 r. Około 120 szkół złożyło zapotrzebowanie, zawierające cyfrowe bezprzewodowe urządzenia PASCO do przeprowadzania doświadczeń na lekcjach przedmiotów przyrodniczych, o wartości od kilku do kilkudziesięciu tysięcy złotych.

 

Drugi etap dofinansowania

Ostateczne rozstrzygnięcia zapadną jednak po wakacjach.

Po otrzymaniu środków z MEN, szkoły będą musiały zrobić rozeznanie w aktualnej sytuacji rynkowej i podjąć decyzję, jakie pomoce zostaną ostatecznie zakupione a przetarg rozstrzygnie kto będzie ich dostawcą.

 

Jeśli we wniosku do MEN szkoła umieściła urządzenia cyfrowe do wykonywania doświadczeń, może dokonać wyboru ich specyfikacji, biorąc pod uwagę, że zakupione urządzenia:

·         muszą być łatwe w obsłudze, aby każdy nauczyciel mógł wykorzystać je na lekcji (najlepiej, jeśli mają gotowe, wbudowane w system doświadczenia, zgodne z polską podstawą programową);

·         powinny być bezprzewodowe oraz posiadać inne cechy pozwalające na szybkie, sprawne i wygodne użycie ich na lekcji w pracowni i w terenie;

·         muszą być trwałe, najlepiej objęte pięcioletnią gwarancją producenta.

 

Jeśli szkoła nie umieściła żadnych urządzeń cyfrowych we wniosku do MEN, może wziąć pod uwagę argument, że wykonywanie choćby części doświadczeń metodami cyfrowymi jest we współczesnej szkole koniecznością. Trzeba więc zaopatrzyć się w podstawowe elementy takiego zestawu doświadczalnego z każdego przedmiotu.

 

Drugiej szansy na takie dofinasowanie dla szkoły już nie będzie. Warto przemyśleć decyzję, by nie zmarnować środków na zakup sprzętu, który w rękach uczniów popsuje się po krótkim czasie lub z innych powodów będzie zalegał w szafach bezużyteczny.