Aktualności

Nowe, przełomowe podejście do nauczania w szkołach zarówno informatyki, jak i przedmiotów przyrodniczych - 17.07.2020

PASCO rozpoczęło nowy etap wspierania działalności edukacyjnej, wprowadzając urządzenie //code.Node oraz programowanie czujników w języku Blockly.

Nauczyciele informatyki otrzymują do rąk wielofunkcyjne urządzenie, pozwalające uczyć programowania w oparciu o uwielbiane przez uczniów doświadczenia przyrodnicze. Nauczyciele przedmiotów przyrodniczych, zyskują możliwość włączania fascynującego programowania do przeprowadzania eksperymentów, które można teraz sterować komputerowo. Trudno o lepszą realizację idei STEM.

Projektowanie własnego wyglądu ćwiczeń w SMART Notebook w Super sortowanie - 05.08.2020

Aplikacji SMART Notebook do interaktywnych wyświetlaczy posiada nową funkcjonalność. W ćwiczeniach SMART (dawnej SMART lab) użytkownik może zaprojektować własny wygląd ćwiczenia Super sortowanie. Nauczyciel może wykorzystać własne obrazy tła i zmieniać układ aktywności. Jest to idealne rozwiązanie aby dopasować Super sortowanie do tematu lekcji, zwiększania różnorodności aktywności i zapewniania większej liczby opcji tematycznych dla starszych klas.

 

Lista gmin i powiatów, które otrzymają dofinansowanie z MEN na pracownie przyrodnicze - 20.07.2020

Dofinansowanie z MEN na pracownie, to wyjątkowa okazja dla szkół podstawowych, by wyposażyć sale lekcyjne, a dla dostawców – by doradzić im najlepsze rozwiązania.

Może się zdarzyć że specjalista przekona nauczycieli lub dyrektorów szkół do koncepcji, z którą się oni dotąd nie spotkali, a która najlepiej zrealizuje wysokie wymagania współczesnej edukacji. Dlatego nie warto zmarnować żadnej okazji do kontaktu pomiędzy przedstawicielami oświaty a dostawcami.

Ministerstwo Edukacji Narodowej ogłosiło niedawno listę gmin i powiatów, które otrzymają dofinansowanie na wyposażenie pracowni przyrodniczych.

1 2 3 4 5 6 7 ... 12 13 14