Aktualności

Microsoft Teams został zintegrowany z SMART Learning Suite Online - 21.07.2020

Te dwa niesamowite narzędzia poznała większość nauczycieli podczas zdalnego nauczania wymuszonego pandemią. Microsoft Teams pozwalał na komunikację z uczniami oraz zapewniał przepływ zadań i prac w klasie. SMART Learning Suite Online przenosił naszą interaktywną tablicę w chmurę i umożliwiał uczniom pracę na niej w swoich domach. Jedyne czego mogło jeszcze brakować to bliższa współpraca obu narzędzi. Tu możemy przekazać bardzo dobrą wiadomość SMART Learning Suite odnajdziemy w zakładce “Aplikacje” w MS Teams.

Lista gmin i powiatów, które otrzymają dofinansowanie z MEN na pracownie przyrodnicze - 20.07.2020

Dofinansowanie z MEN na pracownie, to wyjątkowa okazja dla szkół podstawowych, by wyposażyć sale lekcyjne, a dla dostawców – by doradzić im najlepsze rozwiązania.

Może się zdarzyć że specjalista przekona nauczycieli lub dyrektorów szkół do koncepcji, z którą się oni dotąd nie spotkali, a która najlepiej zrealizuje wysokie wymagania współczesnej edukacji. Dlatego nie warto zmarnować żadnej okazji do kontaktu pomiędzy przedstawicielami oświaty a dostawcami.

Ministerstwo Edukacji Narodowej ogłosiło niedawno listę gmin i powiatów, które otrzymają dofinansowanie na wyposażenie pracowni przyrodniczych.

Nowe, przełomowe podejście do nauczania w szkołach zarówno informatyki, jak i przedmiotów przyrodniczych - 17.07.2020

PASCO rozpoczęło nowy etap wspierania działalności edukacyjnej, wprowadzając urządzenie //code.Node oraz programowanie czujników w języku Blockly.

Nauczyciele informatyki otrzymują do rąk wielofunkcyjne urządzenie, pozwalające uczyć programowania w oparciu o uwielbiane przez uczniów doświadczenia przyrodnicze. Nauczyciele przedmiotów przyrodniczych, zyskują możliwość włączania fascynującego programowania do przeprowadzania eksperymentów, które można teraz sterować komputerowo. Trudno o lepszą realizację idei STEM.

Monitory interaktywne MAXELL do sal konferencyjnych - 10.07.2020

Monitory interaktywne MAXELL doskonale sprawdzają się w salach konferencyjnych, wykładowych, klasach szkolnych. Jasny wyświetlacz LED, szeroki kąt widzenia i dwa potężne głośniki ożywią każde spotkanie biznesowe. Dzięki wbudowanemu systemowi operacyjnemu Android oraz oprogramowaniu do pracy na monitorze można zapomnieć o czasochłonnej konfiguracji urządzenia. Modele z wbudowanym komputerem OPS są gotowe do pracy zaraz po włączeniu, nie występuje nawet konieczność podłączania zewnętrznych laptopów itd.

1 2 3 4 5 ... 10 11 12