Aktualności

 

29.08.2019

Monitor interaktywny SMART MX175 spełniający funkcję tradycyjnej tablicy interaktywnej, z wbudowaną przeglądarkę internetową, udostępnianiem ekranu na urządzenia zewnętrzne uczniów, zawiera wszelkie elementy potrzebne do prowadzenia interaktywnych lekcji.

Monitor dzięki przekątnej 75 cali, rozdzielczości 4K zapewnia komfort pracy nauczycielowi i uczniom, także tym siedzącym w dalszych rzędach.

 

Wbudowany system operacyjny Android oraz oprogramowanie edukacyjne SMART Learning Suite sprawiają, że monitor interaktywny SMART MX175 jest kompletnym urządzeniem gotowym do pracy w szkole zaraz po zakupie. Dzięki używaniu oprogramowania SMART Learning Suite otwiera się dostęp do ponad 600 gotowych lekcji na stronie tablice.net.pl

monitor interaktywny SMART do szkoły


 

 

03.07.2019

Pośród monitorów interaktywnych wyróżniają się urządzenia kanadyjskiej firmy Smart Technologies. Głównym atrybutem jest opracowana i zastosowana w monitorach SMART technologia SMART iQ, która powoduje, że do pracy na lekcji z uczniami nie potrzebujemy żadnych dodatkowych urządzeń (wszystko w jednym).

Wyświetlacze SMART Board z iQ pozwalają nauczycielom przełączać się jednym dotknięciem od pokazywania filmu wideo, do pisania na cyfrowej tablicy, do surfowania w Internecie, do działań opartych na grach i więcej – utrzymując skupienie uczniów i nie marnując czasu zajęć. Czytaj więcej...


 

19.10.2018

Z dumą ogłaszamy, że czujniki cyfrowe PASCO oraz kompletne zestawy do badań przyrodnicznych PASCO, które Image Recording Solutions sp. z o.o. dystrybuuje w Polsce, mają nową, ale to zupełnie nową, nie tylko odświeżoną - stronę internetową. 

 

 

Na nowej stronie internetowej szkoły znajdą kompletne zestawy czujników do przeprowadzania doświadczeń z biologii, chemii, fizyki  zgodnie z najnowszą podstawą programową. Nauczycieli nie pozostawiamy bez pomocy, dlatego zamieściliśmy także gotowe scenariusze lekcji, szczegółowe opisy czujników. Zapewniamy także wsparcie konsultanta. Wejdź już teraz na pasco.com.pl

 


 

Wózek SMART ME-1240 (czerwony / ME-1241 (niebieski)

Producent: Pasco

Zapytaj o produkt

Opis produktu Wózek SMART ME-1240 (czerwony / ME-1241 (niebieski)

Bezprzewodowy wózek SMART ME-1240 (czerwony / ME-1241 (niebieski)

Inteligentne urządzenie do badania kinematyki, dynamiki, praw Newtona czyli całej mechaniki ruchu postępowego i obrotowego. Posiada wytrzymały korpus i kółka obracające się niemal bez tarcia. Ma wbudowane czujniki mierzące bardzo wiele wielkości fizycznych i przesyłające dane bezprzewodowo do komputera, tabletu lub smartfonu. To najbardziej zaawansowany wózek do doświadczeń fizycznych, jaki kiedykolwiek stworzono, bez limitów i ograniczeń.

 

  Bezprzewodowy wózek SMART ME-1240 (czerwony) /ME-1241 (niebieski)
Cechy użytkowe Umożliwia wyznaczanie przyspieszenia i udowodnienie wszystkich praw dynamiki Newtona
Ułatwia naukę pojęcia popęd siły oraz innych, związanych z dynamiką ruchu postępowego i obrotowego
Służy do badania zderzeń, zasad zachowania energii, pędu itp.
Pozwala na badanie drgań z użyciem sprężyn
Jest wyposażony w wyrzutnię mechaniczną, zderzak magnetyczny
Dokonuje pomiaru siły, przyspieszenia i prędkości kątowej w 3 kierunkach, położenia, prędkości liniowej
Łączy się bezprzewodowo z urządzeniem do rejestracji, prezentacji i analizowania danych pomiarowych
Jest zasilany z wewnętrznego akumulatora
Dane techniczne  
Siła  
Zakres ± 100 N
Rozdzielczość 0.1 N
Dokładność ± 1%
Max częstotliwość próbkowania 500 Hz w trybie normalnym
5000 Hz w trybie pomiarów seryjnych
Położenie  
Rozdzielczość ± 0.2 mm
Prędkość  
Zakres ± 3 m/s
Max częstotliwość próbkowania 100 Hz
Przyspieszenie  
Zakres ± 16g (g= 9.8 m/s2)
Max częstotliwość próbkowania 500 Hz
Prędkość kątowa  
Zakres ± 245o/s
Max częstotliwość próbkowania 500 Hz
Cechy fizyczne  
Zasilanie Akumulator Litowo-Polimerowy
Łączność USB lub przez Bluetooth® Smart (Bluetooth 4.0)
Zasięg połączenia bezprzewodowego 30 m (bez przeszkód)
Kompatybilność / wymagania systemowe Każdy nowy model Mac, iPad, iPhone, tablet lub smartfon z systemem Android oraz każdy komputer PC z systemem Windows 10 w wersji Creators Edition 1703 lub nowszej obsługuje bezpośrednie połączenie z urządzeniami PASCO Bluetooth 4. Starsze urządzenia wymagają Adaptera USB-Bluetooth 4.0 (PS-3500).
Oprogramowanie Łącząc czujnik bezprzewodowy z komputerem, należy używać programu SPARKvue lub bardziej zaawansowanego, PASCO Capstone. W przypadku połączenia z tabletem, Chromebookiem lub smartfonem, należy korzystać ze SPARKvue w wersji bezpłatnej.