Monitor UD55E-S Samsung

Zapytaj o produkt

Opis produktu Monitor UD55E-S Samsung

Zachowaj profesjonalny i spójny obraz dzięki fabrycznej kalibracji kolorów. Realistyczna prezentacja kolorów na specjalistycznym panelu o niskiej temperaturze barw.

Skontaktuj się z nami w sprawie tego produktu

Napisz na: zapytania_ofertowe@irs.com.pl

lub

zadzwoń pod numer: 22 752 27 88-96

 

Zachowaj profesjonalny i spójny obraz dzięki fabrycznej kalibracji kolorów

W studiach telewizyjnych istnieje ryzyko braku spójności kolorów w przypadku przesyłania materiałów filmowych i grafiki z kamer do monitorów, jeżeli nie przeprowadzono kalibracji kolorów monitorów. Aby wyeliminować nieregularność kolorów negatywnie wpływającą na przekaz profesjonalnych materiałów filmowych, ściany wideo Samsung UDE-S są konfigurowane fabrycznie, wyposażone w nowoczesne rozwiązania sprzętowe i dostępne z zaawansowanymi narzędziami do kalibracji przez użytkownika. Kilkustopniowy proces kalibracji fabrycznej zapewnia doskonałą i jednolitą jasność oraz spójność kolorów natychmiast po rozpoczęciu pracy, dzięki czemu studia nie muszą poświęcać czasu na korektę ustawień. Po skalibrowaniu ekrany charakteryzują się wiodącą w branży jednorodnością punktową na poziomie ponad 90 procent, co umożliwia jednolite odwzorowanie barw wyświetlanych na całej powierzchni. Proces kalibracji pozwala także zachować doskonały balans bieli, a jednocześnie szczegółowość kolorów w skali szarości dzięki kilkustopniowej kalibracji współczynnika gamma. Zaawansowane i bezpłatne oprogramowanie Samsung Color Expert umożliwia wygodną regulację jasności i ustawień kolorów przez użytkownika w zależności od wymagań emisji. Dzięki zaawansowanym funkcjom kalibracji kolorów ściany wideo UDE-S studia telewizyjne mogą uzyskać dokładne odwzorowanie kolorów oraz ich odpowiednie ustawienia — bez względu na treść lub sytuację.

 

 

Realistyczna prezentacja kolorów na specjalistycznym panelu o niskiej temperaturze barw

W niestandardowych warunkach oświetleniowych zamkniętego studia telewizyjnego jakość obrazu widocznego na panelach ściany wideo może się obniżyć z powodu niedokładnego odwzorowania kolorów. Wysokiej jakości panele Samsung z serii UDE przechodzą rygorystyczne testy działania, aby jakość obrazu była jak najwyższa. W przeciwieństwie do konwencjonalnych paneli o temperaturze barw wynoszącej 10 000 stopni K, ściana wideo UDE-S umożliwia uzyskanie temperatury barw w zakresie od 2800 do 6500 stopni K, dzięki czemu odwzorowanie kolorów jest optymalne dla kamer telewizyjnych. Elastyczność działania przy niskiej temperaturze barw umożliwia dostosowanie odwzorowania kolorów w zależności od sytuacji. Dzięki temu studia telewizyjne mogą poprawić jakość prezentacji materiałów filmowych i grafiki w wiadomościach, aby zapewnić widzom jak najlepszą efektywność przekazu. Możliwość pracy w konfiguracjach pionowych i poziomych sprawia, że ten wyjątkowy panel UDE-S zapewnia studiom telewizyjnym większą uniwersalność i możliwości aranżacji bez wpływu na jakość lub spójność obrazu. Poprawia to jakość przekazu oraz pozytywnie wpływa na odbiór treści informacyjnych i rozrywkowych.

 

 

Konfigurację ustawień obrazu można przeprowadzić za pomocą łatwego w obsłudze menu głównego dla studiów telewizyjnych

W dynamicznym środowisku przekazywania informacji studia muszą mieć możliwość szybkiego dostosowania i znalezienia ustawień obrazu w zależności od rodzaju przekazywanych treści. Ściana wideo Samsung UDE-S ułatwia przemieszczanie się pomiędzy najczęściej używanymi ustawieniami obrazu dzięki nowemu menu głównemu opracowanego pod kątem specyficznych potrzeb studiów telewizyjnych. Intuicyjny interfejs menu głównego umożliwia wybranie wartości temperatury barw w zakresie od 2800 do 6500 stopni K lub wstępnie skalibrowanej wartości. W menu głównym można także zmienić przestrzeń kolorów (R/G/B) i dostosować ustawienia balansu bieli. Łatwy w obsłudze interfejs upraszcza aktualizacje i dostosowywanie ustawień obrazu w zależności od rodzaju treści, co poprawia ogólną jakość przekazu.

 

Zrób wrażenie na widzach dzięki doskonałej jakości prezentacji

Ściana wideo Samsung UDE-S to połączenie doskonałej jakości i przejrzystości prezentacji, która zrobi wrażenie na widzach. Urządzenia UDE-S – zaprojektowane pod kątem niezawodnego działania przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu – ułatwiają wyświetlanie dynamicznych treści dzięki stałej jakości obrazu i prezentacji kolorów, dlatego idealnie sprawdzają się w działających bez przew newsroomach i studiach telewizyjnych. Najwyższa jasność ekranu wynosząca 700 nitów dodatkowo uatrakcyjnia przekaz dzięki poprawie realizmu prezentacji i jakości obrazu. Ponadto ramka o szerokości 3,5 mm – najwęższa spośród dostępnych w branży – powoduje, że widzowie są skupieni na treści, a nie ekranie UDE-S, a prezentowany obraz wygląda doskonale. Połączenie zaawansowanej konstrukcji i poprawionej trwałości, wysokiej jasności i cienkiej ramki sprawia, że ekran UDE-S jest doskonałym narzędziem do rozrywki, które spełnia wymagania nadawców i oczekiwania widzów.

 

Uproszczone tworzenie treści i zarządzanie nią przy pomocy uniwersalnej, wbudowanej platformy

Jako zintegrowane rozwiązanie, ściana wideo Samsung UDE-S umożliwia tworzenie atrakcyjnych treści, ich prezentację oraz zarządzanie nimi bez użycia komputerów i innych urządzeń zewnętrznych. Wbudowany odtwarzacz multimediów obsługiwany przez układ SSSP 3. generacji i wydajny czterordzeniowy procesor wyświetlacza UDE-S ułatwiają strumieniowe przesyłanie zawartości cyfrowej i ograniczają całkowite koszty użytkowania (TCO). Ułatwia to menedżerom zawartości montaż ściany wideo i udostępnianie zawartości odbiorcom bez żadnych problemów i przy minimalnych kosztach. Ponadto zaawansowane oprogramowanie MagicInfo S3 firmy Samsung do zarządzania zawartością jest zintegrowane z układem SSSP 3. generacji. Dzięki obsłudze wielu formatów obrazów, plików tekstowych i wideo oprogramowanie MagicInfo S3 upraszcza tworzenie zawartości i proces przesyłania z serwera na ekran, co jeszcze bardziej poprawia komfort obsługi. Łatwy w obsłudze program można dopasować wizualnie do otoczenia, korzystając z rozbudowanej biblioteki widżetów, etykiet, symboli i czcionek ułatwiających dostosowanie zawartości, co wzmacnia wizerunek branży i marki.

 

 

Smukłe, łatwo konfigurowalne mocowanie ścienne, które dostosowuje się do Twoich potrzeb biznesowych

Uniwersalne ściany wideo firmy Samsung z serii UDE-S są wyposażone w wiele funkcji ułatwiających obsługę, co upraszcza instalacje zgodnie z potrzebami użytkowymi. Wyświetlacze dostarczane są z najmniejszym w branży uchwytem o głębokości 39 mm, co ułatwia instalację i kalibrację i nie odwraca uwagi odbiorców. Ponieważ uchwyt jest dopasowany do rozmiarów ściany wideo, wystarczy go zainstalować i przymocować do niego ścianę wideo. Łatwa w obsłudze konstrukcja eliminuje konieczność pomiaru uchwytu ściennego i obliczania odległości od ściany, co jest charakterystyczne dla standardowych systemów mocowania ścian wideo. Po zainstalowaniu uchwyt można regulować w trzech płaszczyznach: oś x (w górę i w dół za pomocą śrub), oś y (w lewo i w prawo, przesuwając na szynie) oraz oś z (wsuwanie i wysuwanie), co ułatwia ustawianie poszczególnych wyświetlaczy tak, aby zminimalizować przerwy między nimi. Spójność ustawienia i łatwość regulacji eliminuje konieczność demontażu całej ściany wideo, gdy jeden element wymaga regulacji.

 

Wyświetlacz

 • Przekątna ekranu

  55"
 • Rodzaj panelu

  D-LED DID
 • Rozdzielczość

  1920 x 1080
 • Wielkość piksela (Szer. x Wys.)

  0,63 mm x 0,63 mm
 • Aktywny obszar wyświetlania (Szer. x Wys.)

  1209,6 mm x 680,4 mm
 • Współczynnik kontrastu

  4 000:1
 • Kąt widzenia (poziomy/pionowy)

  178° / 178°
 • Czas reakcji

  8 ms
 • Kolor obrazu

  8-bitowa – 16,7 M
 • Gama kolorów

  65%
 • Częstotliwość skanowania w poziomie

  30 ~ 81 kHz
 • Maksymalna częstotliwość piksela

  148,5 MHz
 • Częstotliwość skanowania w pionie

  48 ~ 75 Hz
 • Jasność

  700 cd / m²
 • Dynamiczny współczynnik kontrastu

  10 000:1

Łączność

 • Wejście RGB

  Analog D-SUB, DVI-D, Display Port 1.2
 • Wyjście RGB

  DP1.2 (wyjście pętli)
 • Wejście audio

  Stereofoniczne gniazdo mini Jack
 • Wyjście audio

  Stereofoniczne gniazdo mini Jack
 • Wejście wideo

  HDMI1, HDMI2, komponentowe (jako kompozytowe)